Odos valymas yra labai svarbus odos sveikatai ir išvaizdai. Šveitimo priemonės užima ypatingą vietą ir leidžia gauti akivaizdžiai apčiuopiamą rezultatą, tarp kurių atskirą grupę sudaro vaisių enzimų šveitikliai.
Kas yra enzimai?
Kitaip vadinami fermentais, gaminami gyvais organizmais, jie spartina, lėtina, ar išvis leidžia vykti įvairiems procesams, kurie be jų, normaliomis sąlygomis nevyksta. Taip išgaunami iš papajų ir ananasų enzimai – papainas ir bromelainas – skatina baltymų skaidymą į smulkesnius peptidus (tai proteolitiniai fermentai) ir esant kontaktui su oda ar plaukais, turi įtakos jų išvaizdai.
Kokį poveikį odai turi papainas ir bromelainas?
Viršutinį odos sluoksnį sudaro negyvos ląstelės, kurios sujungtos tarpusavyje baltymais, kurie vadinami desmosomomis, ir kurie jų laiko, kol esantys tarpląstelinėje erdvėje fermentai neišardys juos į smulkias dalis, leidžiadamas ląstelėms lengvai judėti ir būti pašalintomis. Papainas ir bromelainas padeda atlaisvinti ląsteles, suskaidant šiuos laikančius ląsteles baltymus. Naudojant ant odos, priemonės su papainu ir bromelainu palengvina odos atsinaujinimą, tokie šveitikliai itin švelniai pašalina negyvas ląsteles ir atnaujina odą, nes veikia ne mechaniniu būdu kaip stambiagrūdžiai šveitikliai, o panašiai į natūralų atsinaujinimo procesą. AHA rūgštys gali gana giliai įsiskverbti į odą, o fermentiniai šveitikliai veikia tik viršutiniame odos sluoksnyje ir negali sutrukdyti gyvų ląstelių veiklai, todėl laikomi švelniausiais.
Spuogai ir komedonai formuojasi esant ląstelių atsinaujinimo sutrikimams, kai folikuluose ląstelių šveitimo greitis didesnis, negu odos paviršiuje, didėja porų užsikimšimo rizika. Vaisių enzimų naudojimas padeda išlyginti ląstelių atsinaujinimo greitį ir atsikratyti spuogų ir komedonų. Esant žvynelinei ląstelių atnaujinimo greitis skirtingas įvairiuose odos sluoksniuose ir enziminės priemonės gali žymiai pagerinti odos išvaizdą, lyginant odos atsinaujinimo proceso greitį ant paviršiaus su giliau esančiomis ląstelėmis.
Kaip enzimai veikia plaukus?
Baltymai yra plauko struktūros pagrindas, kuriuos papainas ir bromelainas gali skaidyti į mažesnius baltymus. Bet esančios kosmetikos priemonėse papaino ir bromelaino koncentracijos nepakanka, kad įtakoti plaukų išvaizdą, nes tam per silpnai veikia. Bet jų poveikio pakanka, kad sulėtinti tų plaukų augimą, kurie sudaro odos pūkelį. Jie idealiai tinka reguliariai atliekant depiliaciją, kad prailginti tą etapą, kai plaukeliai yra pradinėje augimo fazėje.
Ar papainas ir bromelainas saugus?
Taip, jie netrukdo fiziologiniams procesams. Bet yra žinoma alergijos atvejų. Jie skaido baltymus į mažesnius peptidus, kuriuos mūsų imuninė sistema gali atpažinti kaip alergenus. Naudojant pirmą kartą enziminius šveitiklius, rekomenduojame pradėti nuo nedidelio ekspozicijos laiko – 1-2 minutės, jei simptomų nėra, galima didinti laiką.
-
Enziminis šveitiklis8,30 €