GHK-Cu tai vario tripeptidas (glicil-L-histidil-L-lizino), pirmą kartą buvo aptiktas kraujo plazmoje prieš daugiau kaip 50 metų, o šiandien įeina į sudėtį daugybės inovatyvių patentuotų priemonių brandžios odos priežiūrai bei tapęs vienu iš mėgstamiausių priemonių Beverli Hilso kosmetologų.
Jo istorija prasidėjo eksperimentuose su modelinėmis ląstelių kultūromis, ieškant atsakymą į klausimą, kodėl jaunų individų kraujas stimuliuoja greitesnį atsaką į pažeidimus ir audinių atnaujinimą. Taip atsitiko, kad jaunų ir senų individų plazmoje (bei kai kuriuose kituose fiziologiniuose skysčiuose) skirtingas GHK-Cu tripeptido kiekis. Vėliau tyrinėtojai aptiko, kad pažeistose odos vietose GHK-Cu peptido kiekis auga ir sintezuojamas pirmajame gijimo etape, dalyvaudamas kaip moduliatorius įvairiuose ląstelių bei tarpląstelinių struktūrų atkūrimo procesuose. Dėl didesnės pradinės koncentracijos GHK-Cu jaunų individų plazmoje, greičiau vyksta ir gijimo procesas. Jo naudojimas ant pažeistų vietų skatina elastino, bei kai kurių kitų svarbių tarpląstelinių junginių gamybą, o kaip rezultatas – greitas audinių atstatymas.
Pats GHK-Cu tripeptidas ištirtas klinikiniuose tyrimuose su savanoriais, kaip sudedamoji dalis kosmetikos priemonių. Visuose atvejuose pažymėta, kad jo naudojimas (ne anksčiau, negu po 8 savaičių reguliaraus naudojimo) akivaizdžiai gerina odos tekstūrą bei sumažina nelygumus ir šiurkštumą. Jis didina epidermio storį, pagerina odos stangrumą ir elastingumą, o kaip rezultatas – mažina raukšlių gylį ir stangrina odą.
GHK-Cu tripeptidas puikiai toleruojamas oda, nors kiti vario junginiai sensibilizuoja ir ne visi saugiai gali būti naudojami odos priežiūroje. Tyrimuose įrodyta, kad GHK-Cu ne tik praeina pro raginį odos sluoksnį, bet ir turi fiziologiškai įsisavinamą vario formą, o šis metalas įeina į kai kuriuos svarbius odos fermentus ir reikalingas normaliai ląstelių veiklai.
GHK-Cu peptidas naudojamas fotosenėjimo požymių, pigmentinių dėmių ir hiperpigmentacijos mažinimui. Jis padeda išlyginti odos spalvą ir normalizuoja tirozinazės fermento veiklą, kurio aktyvų centrą formuoja du vario jonai, o šis fermentas atsakingas už melanino (odos pigmento) gamybą ir kontroliuoja kokį melanino tipą gamins melanocitas ir kokį atspalvį turės mūsų odą.
Plaukų priežiūroje GHK-Cu naudojamas augimo skatinimui. Bet nereikia tikėtis greito efekto, kaip ir visų panašių priemonių efektas niekada nepastebimas per trumpą laikotarpį, kas susiję su plaukų augimo ciklu, trunka 4-8 mėnesius nuo augimo fazės pradžios iki pabaigos. Taip slenkantys šiandien plaukai, užbaigė savo augimo ciklą prieš 4-6 mėnesius, ir ieškant priežasties kodėl jie slenka ar atvirkščiai stipriau auga šiandien, reikia atsižvelgti į praeitį, į naudojamas tada priemones. Eksperimentinėse grupėse, kurie naudojo GHK-Cu peptido priemonę, greitesnis plaukų augimas irgi buvo pastebėtas po 6 mėnesių reguliaraus naudojimo. Tyrimai parodė, kad jis didina folikulų dydį ir plaukų storumą, todėl priemonės su šiuo peptidu suteikia plaukams apimties efektą, nors pats plaukų kiekis lieka tas pats.