Kvapai daro didžiulį poveikį mūsų gyvenimui. Jie gali pakeisti mūsų nuotaiką, panardinti į prisiminimus, sukurti atmosferą ir netgi paveikti mūsų sveikatą.
Visada malonu būti namuose, kuriuose kvepia švariai ir gaiviai. Neabejotini šių aromatų lyderiais yra levandos, rozmarinai, kadagiai, eukaliptai, bergamotės, mėtos. Jie turi ne tik malonų kvapą, bet ir antiseptines savybes.
Norėdami namuose pasigaminti natūralaus purškiklio, naudokite du ar tris lašus išvardytų augalų eterinio aliejaus. Pasirinkite aliejus pagal savo skonį. Jei nemėgstate monofoninių kvapų, galite sumaišyti porą suderinamų. Įpilkite juos į 150 ml vandens ir supilkite į buteliuką su purškikliu, gerai suplakite buteliuką. Galima purkšti ant užuolaidų, lovatiesių, pagalvių, rankšluosčių ir patalynės.
Svarbiausia nepersistengti su aromatizavimu. Jums reikia lengvo aromato!
Daugumai žmonių šventės, magijos, linksmybių ir šeimos bendravimo atmosfera asocijuojasi su Kalėdų ir Naujųjų metų aromatais. Norėdami pajusti tokią nuotaiką aromatizuokite namus gvazdikų, cinamonų, muskato riešutų, imbierų, juodųjų pipirų eteriniais aliejais. Ir mėgaukis!
Labiausiai „pažengusiems“ namų aromatų kompozicijų mėgėjams puikiai tinka aromatizavimo būdas difuzoriu. Elektrinis difuzorius mechaniškai išsklaido šviežią, kvepiančią miglą visoje patalpoje, tuo pačiu drėkindamas orą. Pagrindiniai tokių difuzorių privalumai yra tai, kad aromatai pasklinda net labai dideliuose plotuose, o tuo pačiu metu jie skamba gana ryškiai ir sodriai.
Erdvių zonavimas su kvapais
Virtuvė. Paprastai pagrindinis virtuvės aromatizavimo tikslas yra neutralizuoti stiprų maisto kvapą, o baziliko, citrinos ir bergamočių aromatas puikiai atlieka šią užduotį. Gurmaniškos natos taip pat idealiai tinka virtuvei: vanilė, cinamonas, kava. Jie pabrėš šeimininkės meilę kepimui ir kulinariniams malonumams.
Vonia. Mažose patalpose tinka švelnus gėlių aromatai – rožė, ramunė, čiobrelis, kurie nuramins ir atpalaiduos po sunkios darbo dienos.
Svetainė. Čia aromato pasirinkimas visų pirma priklauso nuo kambario stiliaus. Klasikiniame interjere puikiai skambės vyrų grupės natos: pačiulis, muskato riešutas, kalendra, sandalmedis. Tokie aromatai į kambarį įneša ne tik šilumos ir jaukumo, bet ir patikimumo bei saugumo jausmo. Ryškius akcentus interjere paryškins sultingos citrusinių vaisių natos, o šviesiuose kambariuose harmoningai skambės subtilūs snapučių, kvapiųjų kanangų aromatai.
Miegamasis. Ramiam ir ramiam miegui, kaip ir pagrindinei miegamojo funkcijai, yra skirtas levandų, ramunėlių ir kedro aromatas. Jei jūsų planai prieš miegą tikrai nėra miegoti, naudokite aistringus bergamotės, sandalmedžio, kalendros, cinamono ar vanilės kvapus.
Kabinetas. Pagrindinis dalykas, kurį norite padaryti savo biure, yra produktyviai praleisti laiką: skaityti, dirbti, kurti naujus projektus. Aromatai taip pat gali padėti šiuo sunkiu klausimu: spygliuočių kvapai skatina protinę veiklą, citrusiniai pagyvina ir gelbsti nuo depresinės būsenos, kuri gali kilti dėl informacijos pertekliaus.